Határtalanul 2015

Tanulmányi kirándulás Erdélybe

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola 45 hetedikes tanulója és 5 tanára ötnapos erdélyi kiránduláson vesz részt. Az utazást az Emberi Erõforrások Minisztériuma és az Emberi Erõforrás Támogatáskezelõ támogatja. Elnyert támogatás: 940.000 Ft.

A program megvalósítása: 2015. május 11 – 15. között történik.

A pályázat száma: HAT-14-01-0011

A pályázat címe: Az erdélyi fejedelmek nyomában.

Az utazás a Sori Bt. autóbuszával történik.

Szállásunk az Ágota és Melinda Panzióban lesz Torockón.

Csoportunk Románia magyarlakta területeire utazik. Tanulmányutunk során a felkeresett települések történelmi nevezetességeivel, kultúrájával és természeti értékeivel ismerkedhetnek meg tanulóink.  A programok az emlékhelyek felkeresése tudatosíthatja a tanulóikban az egy nemzethez tartozás élményét.

A tanulmányi kirándulás programterve:

2015. május 11. Nagyvárad nevezetességeinek megtekintése; Székesegyház, Fekete Sas Palota, Városháza, Ady –múzeum, a vár.

2015. május 12. Falukutatási vetélkedõ keretében ismerkedés Torockó néprajzi kincseivel. Túra a Székelykõre.

2015. május 13. Kirándulás autóbusszal Nagyenyedre és Gyulafehérvárra.

2015. május 14. A tordai sóbánya megtekintése. Túra a Tordai hasadékban.

2015. május 15. Városnézés Kolozsváron.   A délutáni órákban hazaérkezés.

Elõkészítõ óra

Vetélkedõ