Hírek - MÁRTON NAPI LIBAŐRÜLET ISKOLÁNKBANMÁRTON NAPI LIBAŐRÜLET ISKOLÁNKBAN

vissza...

2023.11.11, 22:31

A néphagyomány szerint Márton napján zárulnak le az éves gazdasági munkák, és elkezdődik a természet téli pihenésének időszaka. E napon vágták le először a tömött libákat, és ezután kezdődött a karácsony előtti negyven napos böjt. De a gazdag falatozás Márton napján még megengedett.

Mivel nagyon fontosnak tartjuk, hogy tanulóink ismerjék a néphagyományokat és ezek ne merüljenek feledésbe, a diákönkormányzatos lányokkal pénteken hajnalban már a suli aulájában készülődtünk és szorgosan kentük a finomabbnál finomabb libazsíros, lilahagymás kenyeret, hozzá ízletes teát főztünk. Az ötlet nagyon jól sikerült, hiszen ennek a finomságnak óriási sikere volt. Alig győztük a kígyózó sorokat kiszolgálni. Jó hangulatban elfogyasztottuk ezt a fenséges lakomát; egy baj volt, kevés volt… VigyorVigyorVigyor

Szent Márton áldása terjedjen fejünkre,

Öröm és jókedv szálljon Mindenkire!

Csakis a József Attila Suli közepire!!!!