Hírek - Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztályHortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

vissza...

2022.06.20, 08:10

Nyomozás, felfedezés, kaland, játék!

– Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

2022. június 8-án a két osztály tanulóit a hortobágyi Pusztai Állatparkban körözőlevél várta:

Sós Pista betyár megszökött a börtönből! Segítségünket kérték a híres betyár felkutatásában.

Nosza! Nyomban keresésére indultunk.

Utunk során bejártuk az állatparkot, a Mátai Ménest, szekereztünk a pusztában, megismertük az őshonos állatokat, a pásztorok életét, használati eszközeiket. Közben Sós Pista nyomát kerestük. Végig a nyomában jártunk, hisz megtaláltuk az ingét, a mocsárjáró gólyalábakat, karikás ostorát, tarisznyáját, bicskáját, bográcsát. A Hortobágyi csárda pincéjében még a kalapjára és csizmájára is ráakadtunk, de maga a betyár kicsúszott a kezünk közül.

Sebaj!

Kalandunk során sokat tanultunk, és nagyon jól szórakoztunk!