Hírek - Élménynap a csodakertbenÉlménynap a csodakertben

vissza...

2024.06.04, 11:26

Június 3-án,az 1.a osztály a Vadvirág Lovaskertben járt osztálykiránduláson.

Uticélunkat az iskolából, kanyargós kis utcákon át, átkelve a 42-es főúton, elhaladva a Mátyás Ranch mellett értük el. Orsi néni, Kriszti néni és Ani mama nagy szeretettel várt minket. A bemutatkozás után megismerkedtünk a tanya „szabályaival”. Ezután körbejártuk a kertet, megismerkedtünk az ott élő állatokkal, lovakat, kis kutyákat simogattunk, birkákkal „beszélgettünk”. Még belekóstolhattunk az állatok körüli munkába is.  Ezután következett egy kis „alkotás”. Orsi néni mindenkinek egy kis „könyvecskét” készített, melynek üres lapjait nekünk kellett betölteni rajzokkal, gondolatainkkal, illetve kulcstartót is készíthettünk.  Kis ejtőzés után elsétáltunk a közeli bányatóhoz, futkároztunk a mezőn, vadvirágot szedtünk.A friss levegő és a sok játék megtette a hatását, nagy örömmel fogyasztottuk el a finom pizzánkat. Kis pihenő és alkotás után megkezdődött a várva-várt szabad program a friss levegőn, melyre a mi kis városi csapatunk nagyon ki volt éhezve. Volt lovaglás, trambulinban önfeledt ugrándozás, legózás, homokozás, focizás. Mindenki megtalálta a kedvére való tevékenységet. Belekóstoltunk az íjászatba és a sorverseny során még kiengedtük a bennünk maradt gőzt, önfeledten szurkolva egymásért. Az időjárás is a  kegyeibe fogadott bennünket, végig szép időnk volt.

Nagyon gyorsan eltelt a nap. Nem kellett messzire mennünk ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. A boldog gyermekarcok arról tanúskodtak, hogy Csodanapot töltöttünk a Csodakertben!