Hírek - Advent kezdete - az elsõ gyertya meggyújtása

Advent kezdete - az elsõ gyertya meggyújtása

2016.11.30, 11:17

Iskolánkban az adventi programok hagyományosan az adventi koszorú elsõ gyertyájának meggyújtásával kezdõdnek.

Így történt ez november 28-a reggelén is. Az elsõ gyertya meggyújtása elõtt Ady Endre: Téli rege címû gyönyörû versét
olvasta fel Balogh Anna 2. a osztályos kisdiákunk, majd Gáti Panna 6.a osztályos tanuló megismertette a diákjainkkal advent jelentését.

Advent a keresztény kultúrkörben a karácsony napját (december 25-ét) megelõzõ negyedik vasárnaptól karácsonyig számított idõszak.
A karácsonyi ünnepkör advent elsõ napjával kezdõdik, és vízkeresztig (január 6-ig) tart.
Adventkor a 19–20. század óta szokás koszorút készíteni. A gyertyákat vasárnaponként gyújtják meg, minden alkalommal eggyel többet.