Hastáncosaink a dobogón

2018.11.26, 12:26

A november 25-én, Budapesten megrendezésre került Tahmina Országos Hastáncbajnokságon csoportos kategóriában ezüst, szóló kategóriában Rácz Petra 8.b bronz, Mezei Flóra 7.b ezüst minősítést kapott. Felkészítő tanáruk Pappné Vajda Erika Éva. Gratulálunk!

Területi mese-és prózamondó versenyen dobogós helyezések születtek

2018.11.26, 11:58

A Nagykereki Bocskai István Tagiskolában szervezett Területi mese-és prózamondó versenyen résztvevő tanulóink nagyon szép eredményeket értek el. Nekik és a felkészítő pedagógusoknak szeretettel gratulálunk!

Csávás Dávid 1.a – 1. hely, felkészítő pedagógus: Brandtnerné Varró Andrea

Gál Bodza 2.b – 1. hely, felkészítő pedagógus: Váradiné Béres Beatrix

Balogh Zsuzsa 4.a – különdíj, felkészítő pedagógus: Váradiné Béres Beatrix

Puj Krisztián 4.b – 1. hely, felkészítő pedagógus: Tóth Erzsébet

Nagy Zsombor László 2.a – 2. hely, felkészítő pedagógus: Kocsisné Jován Ildikó

Amikor egy álom valóra válik

2018.11.26, 09:07

2018. november 24-én Kiskunfélegyházán rendezték meg az Országos Női Birkózó Diákolimpiát. Az ország minden részéről érkeztek gyerekek, 182 diák és serdülő küzdött ezen a napon az érmekért.

Iskolánkat Varga Réka (8.b) és Varga Lili (5.a) tanulók képviselték.

Réka becsülettel helytállt a serdülők igen sűrű mezőnyében.

Lili szépen menetelt előre a nap folyamán, és céltudatosan küzdött az álmaiért.  Amit ezen a napon sikerült is elérnie, dobogóra állhatott, súlycsoportjában az ország bronzérmes birkózója lett.

Gratulálunk!

Briczky Gábor Magyar Kupa 6. helyezett

2018.11.22, 12:40

Briczky Gábor Máté 5.b osztályos tanulónk a Magyar Kupa 2018. évi Boulder /falmászó/ bajnokságában, gyerek kategóriában 6. helyezést ért el. Valamint a NO. 8. Gi Magyar Kupán, gyerek kategóriában szintén 6. helyezett lett. Gratulálunk!

Futsal IV. korcsoport körzeti döntő első hely

2018.11.22, 10:01

Iskolánk fiú csapata nagyszerű játékkal szerezte meg a megyei elődöntőbe kerüléshez szükséges első helyet. Gratulálunk!

A csapat tagjai: Balog János, Erdei Szabolcs, Erdei Kristóf, Csapó Gergő, Mező Lőrinc, Mező Szabolcs, Korcsmáros Bence Ferenc, valamennyien a 7.a osztályból, és Buczi Tamás 6.b, Kovács Tamás 6.a

A döntőn készült fotók ITT megtekinthetők!

Rajzpályázaton két szép eredmény született

2018.11.22, 07:17

A Berettyóújfalui Szakképzési Centrumhoz tartozó Bessenyei György Szakgimnázium által meghirdetett Családrajz versenyen Patyán Dóra 2., Sass Dóra 3. helyezést ért el. Mindketten 2.b osztályos kisdiákok. Szeretettel gratulálunk!

„Csak egy nap a világ…” – 100 éve ért véget az I. világháború

2018.11.21, 07:33

100 éve ért véget az I. világháború, erre emlékezünk több városi eseményen is Berettyóújfaluban. Nyolcadik osztályos diákjaink a Makk Kálmán Moziban tekintik meg a Halhatatlanok – Limanowa a magyar győzelem 1914 című magyar dokumentumfilmet, ami egyben történelmi tudásukat is bővíti. Ezúton szeretnénk megköszönni Berettyóújfalu Város Önkormányzatának, a Berettyó Kulturális Központ – Makk Kálmán Mozinak, hogy lehetőséget biztosítottak a programon való részvételre.

A Széchenyi Kupa első fordulóján két győzelmet szereztünk

2018.11.20, 12:06

A városi Széchenyi Futball Kupa első fordulóján a másodikosok két győzelmet szereztek.

A csapat tagjai:

Csikortás Roland Krisztofer 2.a (nincs a képen), Müller Bálint 2.a, Stettner Martin 2.a, Incze Gergő 2.b, Puskár Zsombor 2.b, Balogh Barna 2.b

Az Agórában jártunk látványos kémiai előadáson

2018.11.20, 09:27

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 3 pályázaton közel 4 millió forintot nyert a diákok programjaira a Nemzeti Tehetség Program keretében.

Ezek egyike a matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgálja. A diákok tehetséggondozó foglalkozásokon és szakmai kirándulásokon vehetnek részt a projekt keretében. Ilyen volt a 2018. november 19-i program is, amikor Debrecenbe az AGÓRA Tudományos Élményközpont „Látványos kémia” bemutatójára vittük el tanulóinkat teljesen ingyen.

Bízunk benne, hogy a kísérletekkel teli látványos előadás sok gyerekben maradandó élményt hagy, egyben segíti őket abban, hogy a pályaválasztás során könnyebben hozzanak felelősségteljes döntést.