Országos tudásbajnokok

2022.06.20, 08:24

Országos tudásbajnokok

A Tudásbajnokság országos döntőjében is remekeltek 1. és 2. és 5. osztályos tanulóink.

Nagy Máté Gyula           1. a                     Nyelvtan                          Országos I. hely

Környezetismeret              Megyei IV. hely

Sólyom Anett                 1. a                      Nyelvtan                          Arany fokozat

Kari Lilla                           2. a                   Matematika                    Országos I. hely

Szövegértés                   Országos I. hely

Gál Tamás                       2. a                      Szövegértés                    Országos I. hely

Csősz Kamilla                  2. a                      Szövegértés                     Arany fokozat

Nagy Zsombor                 5. a                      Matematika                    Országos I. hely

Felkészítő pedagógusok:

Nagyné Tóth Julianna 2. a

Kissné Varga Katalin 2. a

Kocsisné Jován Ildikó 1.a

KülönLEGes díjátadó

2022.06.20, 08:14

Iskolánk 1. a és 2. a osztálya osztálykiránduláson volt a városi LEGEK ünnepsége napján, így nem tudtak részt venni a díjátadón.

Hogy az apróságok is ünnepélyes keretek között kaphassák meg a versenyeredményeik után járó városi elismerést, Muraközi István polgármester úr meghívta a városházára az érintetteket: a 2. a osztály 4 tanulóját és az egész 1. a osztályt.

Örömmel és büszkén vették át a legkisebbek is a jutalmukat.

Köszönjük szépen, polgármester úr ezt a figyelmességet!

Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

2022.06.20, 08:10

Nyomozás, felfedezés, kaland, játék!

– Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

2022. június 8-án a két osztály tanulóit a hortobágyi Pusztai Állatparkban körözőlevél várta:

Sós Pista betyár megszökött a börtönből! Segítségünket kérték a híres betyár felkutatásában.

Nosza! Nyomban keresésére indultunk.

Utunk során bejártuk az állatparkot, a Mátai Ménest, szekereztünk a pusztában, megismertük az őshonos állatokat, a pásztorok életét, használati eszközeiket. Közben Sós Pista nyomát kerestük. Végig a nyomában jártunk, hisz megtaláltuk az ingét, a mocsárjáró gólyalábakat, karikás ostorát, tarisznyáját, bicskáját, bográcsát. A Hortobágyi csárda pincéjében még a kalapjára és csizmájára is ráakadtunk, de maga a betyár kicsúszott a kezünk közül.

Sebaj!

Kalandunk során sokat tanultunk, és nagyon jól szórakoztunk!

Ballagás 2022

2022.06.17, 01:21

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola ballagása 2022.06.17-én. Ballagott a 8.a és 8.b osztály.

4.A ÉS 4.B OSZTÁLYKIRÁNDULÁSA

2022.06.15, 12:09

Június 10-11-én a 4.a,b osztályok két napos kiránduláson vettek részt. Az 1. állomás Visegrád volt, ahol csodálatos napsütésben nézhettük meg a várat és gyönyörködhettünk a panorámában. Ezután Tahitótfaluba mentünk, itt volt a szállásunk. Vacsora után még elmentünk a Kisoroszi-szigetcsúcshoz. Másnap délelőtt a Magyar Családi Gazdaság őshonos állatait ismerhettük meg Dr. Magyar Gábor kalauzolásával. Itt a bokrokkal körülvett mezőn számháborúztunk is. Ebéd után utaztuk Szentendrére, ahol megcsodáltuk az óvárost, fagyiztunk, majd indultunk haza. Nagyon jól éreztük magunkat!!

ANGOL NYELVI SIKEREK

2022.06.14, 13:15

A HEBE Kft által meghirdetett ORSZÁGOS Spring in the English-Speaking Countries angol nyelvű projektversenyen

• Nagy Lili 5.b osztályos tanuló 5. helyen (A1 kategória),
  • Barabás Réka, Kádár Vivien és Varga Boglárka 3.b osztályos tanulók a 7. helyen (Starter kategória),
  • László Nóra és Nagy Dóra 3.b osztályos tanulók a 9. helyen végeztek (Starter kategória).

Gratulálunk a szép eredményekhez!

1.B KIRÁNDULÁSA

2022.06.14, 12:12

Iskolánk 1. b osztálya traktoros kiránduláson vett részt az utolsó napokban.
Ellátogattak a Csonka toronyhoz, majd tanya túra során állatsimogatásban és baromfi etetésben is volt részük.

49 DIÁK JUTALOMKIRÁNDULÁSA A POROSZLÓI ÖKOCENTRUMBA

2022.06.10, 10:35

A Bihari Önkormányzatok Többcélú Kistérségi Társulásnak köszönhetően a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola 49 tanulója és 2 pedagógusa kiránduláson vehetett részt 2022.06.09-én a „Jegyre fel!” program keretében, a poroszlói Ökocentrumban. 10.00 órától a kishajós kirándulás bepillantást engedett a Tisza–tó növény- és madárvilágába. Ezután a főépületben Európa legnagyobb édesvízi akváriumát tekintettük meg, majd a kilátóból csodálhattuk a tájat. A szabadidőparkban a csónakázó-tónál tutajokkal, kötélpályákkal szórakoztunk, rönkjátszótéren kipróbáltuk ügyességünket, közben a sétányokon csodáltuk, simogattuk a különböző állatokat. Finom ebéddel csillapítottuk éhségünket. Felejthetetlen élmény volt számunkra ez a nap, köszönjük a lehetőséget!

LEGEK KÖSZÖNTÉSE

2022.06.09, 08:28

2022.június 08-án 90 diákunk részesült Muraközi István polgármester úr által átadott városi elismerésben, a LEGEK díjazásában. Büszkék vagyunk a tanulmányi, sport- és művészeti eredményekkel rendelkező, díjazott tanítványainkra.

Köszönet a pedagógusoknak és edzőknek a munkájáért.

A Debreceni Labdarúgó Akadémia U10-es korosztály

2022.06.08, 13:18

Jenei Bendegúz 3.b. osztályos tanuló a 2021/2022-es szezonban a Debreceni Labdarúgó Akadémia U10-es korosztályában több bajnokságon is szerepelt, melyek különböző városokban, szinte minden hétvégén napi 4 meccset jelentettek Bendinek.

MLSZ Dél-Kelet U10

MLSZ Kelet U10

Duna-menti Liga U10

Mindezek mellett először tudtak részt venni nemzetközi tornán az olaszországi Garda-tó partján megrendezett Bardolino Champions kupán, ahol 9 meccset játszottak főként olasz és német csapatokkal. A szezont lezárva Gödöllőn rendezték meg a Juniális Kupát, ahol Bendegúzék csapata 1. helyet szerzett a 15 induló csapatból! Gratulálunk ehhez a gyönyörű eredményhez!